Zpravodajství z výstav, aktuality

ARTHOS Sixi Hawk

28.4.2010

ARTHOS Sixi Hawk V prosinci Arthosek pomohl svým páníčkům překonat bolest ze ztráty milovaného pejska - erdela Arese.
Teď už Arthos plně s páníčky"výletuje" na jimi oblíbená místa. A jak je ten svět malý .....
Při jednom z výletů na Prachaticku se potkali s paní, kolem které běhaly dvě fenky jack russell teriérů. A protože ta jedna jim velmi připomínala štěňátko, které u nás viděli, vznesli dotaz, zda náhodou nejsou ze SIXI HAWK? A odpověď zněla ANO. To je GAMMA KNIFE SIXI HAWK! Tak se zadařilo,že se sešlo naše štěňátko erdelteriéra s naším štěňátkem jack russell teriéra na výletě v Jižních Čechách. Jo,svět je maličký a ten psí obvzláště.


ALLWEN Sixi Hawk

26.4.2010

ALLWEN Sixi Hawk Amálka, jak jí doma páníček hezky říká, tedy víla Amálka, k nám jezdí pravidelně na trimování. Má to k nám kousek - 20km, a tak se vidíme často. Jen vždycky nějak nestíháme nafotit. Protože nám páníček Vladimír vždy ukazuje,jakým novým kouskům Amálku naučil. Tak zde alespoň fotka z Amálčina prvního trimování. A s dalšími fotografiemi se polepšíme.


ARTESSA SIXI HAWK - 3měsíční

13.1.2010

ARTESSA SIXI HAWK - 3měsíční Štěňátka už jsou všechna v nových domovech a páníčci si je nemohou vynachválit. Samozřejmě až sem tam na nějaké malé nehody.
Panička od Artessky to vyřešila chytře a veškerou vánoční výzdobu řešila v bytě do výše očí. Ovšem ne psích, ale lidských. No a svátky tak byly bez nehod.


ARTHOS SIXI HAWK

31.12.2009

ARTHOS SIXI HAWK Arthosek,moje nejzamilovanější, největší, nejhodnější miminko odchází přesně poslední den v roce do svého nového domova.Vůbec se o něj nebojíme, protože jde ke zkušeným páníčkům - erdelářům,kteří bohužel před několika dny o svého 7letého pejska přišli. Tak Arthosku, pomož Vašim překlenout to smutné období a buď moc šťastný.


Sedmitýdenní AMPER PERRY Sixi Hawk

16.11.2009

Sedmitýdenní AMPER PERRY Sixi Hawk Krásný, ve všech směrech jak v exteriéru, tak v povaze, vyrovnaný ušlechtilý pejsek. Jeho budoucí páníček prý vždy snil o tom mít vlastní hvězdárnu a erdela. Hvězdárna už se dostavuje a Perry na svého páníčka čeká. Od nás ale půjde až před Vánoci, domů do nového.


Sedmiměsíční AFFORD

14.11.2009

Sedmiměsíční AFFORD Na "Fordíka"si jeho panička čekala neskutečné 3 roky. To nás poznala na výstavě a moc se jí naše Dominica líbila, a když zjistila, že od sebe bydlíme 5 km, rozhodla se vydržet a počkat si na vymazlené,"nekotcové" socializované štěňátko od nás. A tak se Věruška dočkala krásného Afforda s neskutečně přirozeně krátkým ocáskem, naprosto rovně neseným. Jinak je Fordík pěkný drak a rošťák. Ale s tím si jeho panička, jako bývalá cvičitelka jistě poradí.


Sedmitýdenní fenka ARTESSA Sixi Hawk

12.11.2009

Sedmitýdenní fenka ARTESSA Sixi Hawk Arteska je zlatíčko. Veselá,treperenda,nemá tak tvrdou hlavinku jako sestřička Aerin, krásně slyší na jméno a je s ní dobré pořízení. Má nádhernou stavbu těla a hlavu. Arteska je zadaná a bude se svou paní bydlet v Praze, tak proto výběr hodné fenečky do bytu.


Sedmitýdenní fenka ALLWEN

11.11.2009

Sedmitýdenní fenka ALLWEN ALLWEN je fenečka, která má pěknou stavbu těla, krásnou dlouhou hlavu,je na vyšších nožkách než jsou ostatní sestřičky, takže asi žádný mrňousek to nebude. Má naprosto úžasnou povahu. Nekonfliktní, hodně vřelosti,klidnější,má ráda pohodu - hlavně v křesle.
Fenečka je zadaná - bude bydlet se svým pánem v domku se zahradou, 20 km od nás. A mají malé sportovní letadlo. Takže bezva, a možná bude Amálka - jak jí chce budoucí páníček říkat, na trimování bude létat letadlem..


Sedmitýdenní fenka AERIN Sixi Hawk

10.11.2009

Sedmitýdenní fenka AERIN Sixi Hawk Aerin je fenka s nádhernou stavbou těla, perfektním úhlením zadních nohou a s ušlechtilou hlavou. Jen je poněkud tvrdohlavější a trošku méně mazlivá než ostatní. Zkrátka nemá na nějaké to muchlání vůbec čas. Ale to se všechno poddá.
AERIN je zadaná - resp. zústává doma.


To je pohoda!

28.10.2009

To je pohoda! Venku sněží a fouká, ale mně je to docela fuk. Právě jsem se nabaštil a mám polední klid.
Foto - čtyřtýdenní pejsek


Naše erdelí poklady

27.10.2009

Naše erdelí poklady Naši malí erdelkové se narodili 21. 9. 2009, zadat si štěňátko můžete samozřejmě již nyní, ale k odběru budou štěňátka až mezi 8. - 9. týdnem věku,tudíž na konci listopadu 2009. Na fotografii štěňátka ve věku 4týdnů.


Naše erdelí miminko

26.10.2009

Naše erdelí miminko Krásné, že? A takových poupátek máme doma šest. Jen velmi těžko se nám daří se od nich jen na chviličku odtrhnout. Ale protože všichni naši pejsci s námi žijí doma (kotce se u nás nevedou)a štěňátka vyrůstají pod bedlivým dohledem naším a hlavně maminky Dominici - kde jinde, než v obývacím pokoji - jsme s nimi nepřetržitě.


Štěňátkům erdelteriérů je 10 dní

24.10.2009

Štěňátkům erdelteriérů je 10 dní Protože není jednoduché nafotit 6 miminek erdelteriérů tak,aby na nich bylo vůbec něco vidět a abychom Vám nepředstavovali jen černá klubíčka - rozdělili jsme už první focení na holčičky a kluky. Zde je tedy foto pejsků ve stáří 10 dnů.


Narodila se nám štěňátka erdelteriérů!!!

23.10.2009

Narodila se nám štěňátka erdelteriérů!!! Dne 21.9. 2009 porodila naše zlatá Dominka (Champ. Dominica Delia Adia Avi)6 nádherných štěňátek - 3 holčičky a 3 kluky. Všichni jsou v pořádku, štěňátka jsou nesmírně živá a boubelatá a samozřejmě krásná!!!
Na fotce představujeme naše tři ještě spící "Růženky" (fenky).
Více informací a fotografií naleznete v sekci "Erdelteriér - Zpravodajství z výstav, aktuality a doplňujeme sekci Štěňátka.


Budoucí tatínek našich štěňátek Champ. IKAR FARGO KORAK

23.7.2009

Budoucí tatínek našich štěňátek Champ. IKAR FARGO KORAK Tak jsme se konečně dočkali správného termínu a s naší krásnou Dominkou (Champ. DOMINICA DELIA ADIA AVI)jsme vyrazili za ženichem. Vybrali jsme opravdu nádherného pejska,ověnčeného řadou titulů a šampionátů. Champ. IKAR FARGO KORAK je nádherný pes s anglickou krví (angl. chov. stanice MATRASEN). A tak jsme velmi "přitlačili"do Anglie neboť otec naší Dominici pochází z nejslavnější angl.chovatelské stanice SAREDON (Champ. Silverado Saredon).
Na fotografii představujeme budoucího otce našich štěňátek CHAMP. IKARA FARGO KORAK, maj.ing.Josef Očenášek.


Přání ze Sixi Hawk

31.12.2008

Přání ze Sixi Hawk Všem našim přátelům a kamarádům, také psím klientkám a klientům našeho salonu
jen vše dobré do nadcházejícího roku
přeje Dana Švábová a všichní ze Sixi Hawk.


Dominica Delia Adia Avi - přiznána chovnost

1.11.2008

Dominica Delia Adia Avi - přiznána chovnost V říjnu jsem se s Dominikou zúčastnila bonitace airedale teriérů v Praze - Újezdě nad lesy. Dominica se opět předvedla v tom nejlepším světle,velmi se líbila a získala jako jediná na akci čistý bonitační kód, včetně povahy (6GMcU/5). A protože už máme třetího zájemce o štěňátko po Dominice,oznamujeme, že začínáme vybírat krycího pejska.


DOMINICA DELIA ADIA AVI získala titul Český šampion!

25.8.2008

DOMINICA DELIA ADIA AVI získala titul Český šampion! Naše zlatá Domini splnila podmínky pro zadání titulu Český šampion. Máme obrovskou radost.


Ze závěrečných soutěží na NV psů v Mladé Boleslavi

24.7.2008

Ze závěrečných soutěží na NV psů v Mladé Boleslavi Národní vítěz, BOB (Vítěz plemene)
DOMINICA ADIA AVI se slečnou Lízou Švejdovou.


Dominica Delia Adia Avi, Národní vítěz a BOB z Mladé Boleslavi

23.7.2008

Dominica Delia Adia Avi, Národní vítěz a BOB z Mladé Boleslavi Typická fena, vynikající představitelka plemene, ve vynikající výstavní i srsťové kondici, správného temperamentu s bezvadným pohybem. Posudek paní rozhodčí Hrabákové.


Dominica Delia Adia Avi, podruhé Národním vítězem a Vítězem plemene na Národní výstavě v Mladé Boleslavi

22.7.2008

Dominica Delia Adia Avi, podruhé Národním vítězem a Vítězem plemene na Národní výstavě v Mladé Boleslavi Jak v postoji, tak v pohybu předvedla handlerka slečna Líza Švejdová naši Dominicu naprosto brilantně.


Národní výstava v Mladé Boleslavi a naše vítězná erdelteriérka Dominica Delia Adia Avi

19.7.2008

Národní výstava v Mladé Boleslavi a naše vítězná erdelteriérka Dominica Delia Adia Avi Dominica obhajovala své loňské vítězství, ovšem tentokráte již ve třídě vítězů a pod rukou naší nejlepší handlerky a kamarádky (paničky našeho úspěšného miminka - jack russell teriérky Babou on Board Sixi Hawk)slečny Bc. Lízy Švejdové. A výsledek? Paní rozhodčí Hrabáková zadala Dominice tituly V1, CAC, Národní vítěz a BOB (vítěz plemene). Dominica Delia tak splnila podmínky pro zadání titulu Český šampion. Lízo, ještě jednou děkuji za dokonalé předvedení. Jsi opravdu profesionál a se srdíčkem na správném místě.


Dominica Delia Adia Avi a úspěch u irského rozhodčího

21.3.2008

Dominica Delia Adia Avi a úspěch u irského rozhodčího Z Mezinárodní výstavy psů 19. 3. v Praze si naše Dominka odnesla od irského rozhodčího tituly Res. CAC, Res. CACIB. Dominku tentokráte vedla její chovatelka a naše erdelí kamarádka z největších Iva Králová. Mě zradilo koleno, které tak stačilo na vystavení našich jacků, ale na temperamentní běh s naší Dominkou už ne. Ivča si ale s Dominkou poradila v kruhu báječně, a Domini se skvěle bavila. Jen kdyby ty fotky nebyly tak rozmazané...


MVP Praha a Dominica Delia Adia Avi

19.11.2007

MVP Praha a Dominica Delia Adia Avi Hlava naší Dominici ověnčena tituly V1, CAC, CACIB, Nominace Cruft 2007.


Mezinárodní výstava v Praze a vítězná Dominica Delia Adia Avi

18.11.2007

Mezinárodní výstava v Praze a vítězná Dominica Delia Adia Avi Tituly V1, CAC, CACIB, Nominace Cruft 2008 od paní rozhodčí Mgr. Blanky Zuskové.


Máme nominaci na nejprestižnější výstavu světa CRUFT!

17.11.2007

Máme nominaci na nejprestižnější výstavu světa CRUFT! Na mezinárodní výstavě psů v Praze,která byla zároveň nominační výstavou pro nejprestižnější výstavu světa anglický Cruft 2008 získala naše Dominica Delia Adia Avi vítězství, tituly V1, CAC, CACIB a Nominace Cruft 2008! Tytéž tituly a navíc BOB získal rovněž bráška Dominici Dwight Dwane Adia Avi.
pro nás obrovská radost a pro paní chovatelku Ivu Královou obrovský úspěch. Nestává se denně,aby sourozenci z jednoho vrhu na výstavě získali tituly nejvyšší a k tomu ještě nominace. Na fotografii zleva V1, CAC, CACIB, BOB, Nominace Cruft 2008 Dwight Dwane Adia Avi, rozhodčí pí.Mgr. Zusková a V1, CAC, CACIB, Nominace Cruft 2008 Dominica Delia Adia Avi.


Národní výstava Mladá Boleslav - Dominica se stala Národní vítězkou a získala i titul nejvyšší BOB!

21.7.2007

Národní výstava Mladá Boleslav - Dominica se stala Národní vítězkou a získala i titul nejvyšší BOB! V úmorném horkém letním dnu jsme si s Dominikou sáhly na Národní výstavě psů v Boleslavi pro titul nejvyšší V1, CAC, Národní vítěz a BOB - Vítěz plemene. Dominko, dík, že i v těch "horůčavách" jsi v kruhu naprosto ukázněná a předvádíš se v nejlepším světle.


Mezinárodní výstava v Brně a další CACIB pro Dominicu

7.6.2007

Dominica Delia Adia Avi získává v mezitřídě ocenění V1, CAC a postupuje do soutěže o CACIB. Tam poráží svou starší sestřičku (po tátovi Silverado Saredon) Cecilku a získává tak od rozhodčí pí. Jandové titul CACIB. Už druhý. Dominka byla skvělá, snad jako by věděla o co soutěžíme.


Mějte prosím trpělivost, fotky dodáme!

5.6.2007

Omlouvám se návštěvníkům našich stránek, že nezveřejňujeme fotografie z akcí, máme jen trošku "technické" potíže, ale fotek je hodně a moooc hezkých, tak se máte na co těšit. A nejsou jenom z výstav, štěňátka jacků slavila roční narozeniny, byl velký patrový narozeninový dort a taky norujeme! A to jsou teprve zážitky! Zkrátka s našimi jacky a erdelkami žijeme. Tak, prosím, vydržte. Děkuji.


Mezinárodní výstava Praha - a naše erdelka Dominica Delia Adia Avi vítězí!

28.4.2007

Rozhodčí MUDr. Tom Philipp zadává naší Dominice v mezitřídě titul V1, CAC a tak pokračujeme dále v soutěži o vrcholný CACIB. Dominka i zde vítězí, poráží i známou německou fenku a odnáší si titul ve fenách nejvyšší - CACIB. Předvádí se skvěle!


Mezinárodní výstava Brno a erdelteriérka Dominica Delia Adia Avi

10.2.2007

Od rozhodčího pana Polehni dostává Dominka ocenění Výborná 3. Je poprvé vystavována v dospělé třídě, resp. mezitřídě a pan rozhodčí dal přednost menším, vyspělejším erdelkám. Dominica se předváděla a ukazovala skvěle.


Národní výstava Olomouc s Angličankou

10.1.2007

Národní výstava Olomouc s Angličankou To opravdu není ani erdel ani jack russell teriér, se kterými mě na výstavách můžete vídat. Tentokrát jsem v Olomouci doprovázela fenku anglického setra Lady Isis Dama Krkonoše (Lyku). Lyka je velmi elegantní a milá psí dorostenka, které se v našem psím salónu starám o kožíšek. Setkat se s ní budete moci, mimo jiné, na mezinárodní výstavě v Brně, kde se předvede ve třídě dorostu.


Mezinárodní výstava Praha a Dominica opět vítězí

18.11.2006

Mezinárodní výstava Praha a Dominica opět vítězí Dominica si ze třídy mladých od polské rozhodčí paní Elžbiety Chvalibóg odnáší v konkurenci 3 fen vítězství, známku V1 a titul CAJC - ten už v pořadí pátý. Máme vlastně 100% úspěšnost, protože jsme si z pěti výstav v tuzemsku, které Dominica v roce 2006 absolvovala, odnesli 5x CAJC, tj. 5x vítězství. Za výborné předvedení děkuji kamarádce Simoně Hoškové.


Světová výstava psů v Poznani byla pro nás VÝBORNÁ!!!

10.11.2006

Světová výstava psů v Poznani byla pro nás VÝBORNÁ!!! Naše čtrnáctiměsíční fenka Dominica Delia Adia Avi obdržela ve třídě mladých, od polské rozhodčí paní Szczepaňske - Korpetty, v konkurenci 18 fenek známku VÝBORNÁ. Výsledku si velmi cením, stály jsme po boku špičkových zvířat ze světově známých chov. stanic Rus Kornels, Sher, of Malton, v. d. Locher Mühle atd. a neztratily jsme se, naopak. V této třídě bylo tolik fenek, kolik se nesejde všech erdelů na české výstavě. Byla to skvělá zkušenost a je to skvělý výsledek. Jen jsme trochu podcenili do Poznaně celonoční jízdu autem, zkrátka měla jsem s Dominkou dost práce v kruhu, aby mi tam neusnula. Je to zkrátka naše ZLATÁ Šípková Růženka. Ale zvládla to a slibuji, že příště na takovou akci jedeme den dopředu, abychom si hezky všichni odpočinuli a Dominka neměla ráno kruhy pod očima.


Svod dorostu a bonitace erdelteriérů

22.10.2006

Svod dorostu a bonitace erdelteriérů Chovatelské akce se konaly v Újezdu nad lesy, to už je vlastně tradice, ale tradicí rozhodně není, že jsem tam měla na stole celkem 8 pejsků ma úpravu. 6 na svod dorostu a 2 na bonitaci. Musím uznat, že to bylo časově dost napjaté, ale stihlo se. Vodila jsem si Dominiku, která má dle svodové komise vše O.K. a dále naši kamarádku Weezy Classic Mytys (Vendulku) a ta dostala na bonitaci čistý kód - no to bylo radosti! Rovněž pejsek Forist Fargo Korak, kterému se rovněž starám o kožíšek a předvádím ho - dostal velmi pěkný kód jen s nadbytkem černé barvy a trochu nervózní povahou. Nechtěl zkrátka se mnou ukázat paní rozhodčí zoubky a před mírou trochu uhýbal. Ale zvládli jsme to a když se k tomu přidá moc hezké počasí, byl to náročný ale moc vydařený erdelí den. Na fotografii je pro změnu naše psí kámarádka Weezy Classic Mytys.


Bonitace v Újezdu nad Lesy a Forist Fargo Korak

22.10.2006

Bonitace v Újezdu nad Lesy a Forist Fargo Korak Forist už má z výstavy titul CAC a má nulovou dysplazii kyčelního kloubu.


Dominica Delia Adia Avi na svodu dorostu v Újezdu nad Lesy

22.10.2006

Dominica Delia Adia Avi na svodu dorostu v Újezdu nad Lesy Dle komise bez nedostatků. (dle mě s jedním malým - nejraději by zblajzla vše, na co kde přijde)jinak - naše sluníčko.


Dominica a další CAJC, tentokrát z Budějovic a od ruské rozhodčí!

7.10.2006

Dominica a další CAJC, tentokrát z Budějovic a od ruské rozhodčí! Mezinárodní výstava v Českých Budějovicích, rozhodčí paní Ivaniševič z Ruska, třída mladých a pro Dominku opět V1, CAJC.Moc příjemná paní rozhodčí, která na nás pěla samé superlativy a mimo nich nechala do posudku Domince zapsat, mimo jiné - moc příjemná fenka. Pro nás - moc příjemný den.


V Budějovicích vybuchla bomba jménem Dwight Dwane Adia Avi

7.10.2006

V Budějovicích vybuchla bomba jménem Dwight Dwane Adia Avi To je prosím náš bráška Dvajtík, paní Mgr. Šárky Vavrošové. Už ho z našich stránek znáte. No a milý Dvajtík nejen že vyhrál u ruské paní rozholdčí třídu mladých a dostal tak třetí titul CAJC, čímž splnil podmínky pro udělení Český Junior šampion, ale porazil i dospělé jedince a stal se vítězem plemene, titul BOB! A to není zdaleka vše. V závěrečných soutěžích, kde jim to - mimochodem - s paní chovatelkou Ivou Královou moc slušelo, získal prvenství v soutěži "Nejkrásnější mladý pes výstavy"! A to také ještě není vše. Ani ne 13 měsíční Dvajtík vyhrál celou skupinu FCI III a stal se tím pádem nejkrásnějším teriérem výstavy!!! Brečeli a řičeli jsme u toho všichni. Je to obrovský úspěch pro chovatelku Ivu Královou a pro paničku Šárku Vavrošovou a samozřejmě pro erdely! Dvajtíku a děvčata - ahoj v Poznani.


Dominica Delia Adia Avi splnila podmínky pro udělení titulu Český Junior Šampion

1.10.2006

Dominica Delia Adia Avi splnila podmínky pro udělení titulu Český Junior Šampion Bylo to poměrně rychlé a hlavně úspěšné, Dominka si během 3 výstav, kterých se během 3 měsíců zúčastnila, sáhla 3x pro vítězství ve třídě mladých CAJC, no a titul Český Junior Šampion je doma!


Vyhráli jsme klubovku!

30.9.2006

Vyhráli jsme klubovku! 30.9. 2006 Klubová výstava teriérů v Mladé Boleslavi, rozhodčí MUDr. Tom Philipp. Dominika si odnáší ze třídy mladých svůj třetí CAJC a v soutěži o Nejkrásnějšího mladého jedince výstavy jsme obsadily 2.místo. Radost je velikánská.


Vyhráli jsme klubovku.

30.9.2006

Vyhráli jsme klubovku. Dominice CAJC a 2.místo Nejkrásnějšího mladého jedince Klubové výstavy teriérů moc slušelo.


Do třetice Dominika vítězně na Klubové výstavě teriérů

30.9.2006

Do třetice Dominika vítězně na Klubové výstavě teriérů Dominica Delia Adia Avi, CAJC, 2. Nejkrásnější mladý jedinec výstavy.


Dominika má druhý CAJC z Mezinárodní výstavy

2.9.2006

Dominika má druhý CAJC z Mezinárodní výstavy Mezinárodní výstava Mladá Boleslav, rozhodčí Olga Hrabáková, třída mladých a pro Dominku další titul CAJC v konkurenci tří fenek.Dominka byla ve třídě nejmladší.


Dominica Delia a bráška Dwight Dwane Adia Avi na mezinárodce v Mladé Boleslavi

2.9.2006

Dominica Delia a bráška Dwight Dwane Adia Avi na mezinárodce v Mladé Boleslavi Úspěšný sourozenecký pár Dominica Delia a Dwight Dwane Adia Avi se šťastnou paničkou mgr. Šárkou Vavrošovou. Dominica i Dwight ověnčeni tituly Vl, CAJC.


CAC, CACIB, BOB Boss Bruno Adia Avi s Ivou Královou a paní rozhodčí Hrabákovou

2.9.2006

CAC, CACIB, BOB Boss Bruno Adia Avi s Ivou Královou a paní rozhodčí Hrabákovou Vítězem plemene a druhým nejkrásnějším teriérem výstavy se stal Bosánek(Boss Bruno Adia Avi) a tím završil obrovský úspěch naší chovatelky a kamarádky Ivy Králové a její chovatelské stanice Adia Avi. A tak jsme si to krásně všichni užili Dwight se Šárkou, já s Dominkou a naše zlatá chovatelka Iva s Bosánkem. Iva měla s sebou ještě fenku Girrapu-Aluzja Baikis´Esperanza a ta získala V2, Res. CAC. Děvčata, protože přijela z daleka - z Ostravy - u nás již tradičně spala, a umíte si asi představit jak se povídalo a povídalo a povídalo... A bylo nás dohromady 6 erdelů, 3 jackové a jeden pudlík. To se to pejskařilo.


Dominica Delia Adia Avi

23.7.2006

Dominica Delia Adia Avi Desetiměsíční Dominika - naše vycházející sluníčko.


Dominika poprvé na výstavě a titul CAJC!

22.7.2006

Dominika poprvé na výstavě a titul CAJC! Národní výstava v Mladé Boleslavi, rozhodčí paní Vladimíra Tichá, Dominica ve třídě mladých a titul Vl, CAJC!Je to báječné, Dominka to zvládla i v 35 stupňovém vedru. Paní rozhodčí se hlavně líbila její silná stavba těla a nasazení ocasu.


Dominica v záři reflektorů?

20.6.2006

Dominica v záři reflektorů? Osmiměsíční Dominica ano, ovšem ne v záři reflektorů, ale v záři zapadajícího letního slunce. Utíká to, a Dominka už se bude pomalu chystat na svou první výstavu do třídy mladých. Tak držte palce


Představuje se Vám slečna Dominica Delia Adia Avi

29.4.2006

Představuje se Vám slečna Dominica Delia Adia Avi Z buclatého štěňátka se začíní vylupovat slečna erdelka. Krásu a eleganci svých rodičů (Odra Aluzja x Silverado Saredon)už sedmiměsíční Dominka nezapře. Co říkáte? Má velmi pohodovou, přátelskou a nekonfliktní povahu. Je taky velmi šikovná. Projevuje se to mimo jiné i tím, že nám neustále rozebírá plot. Zvládne plaňkový a pletivový. Naštěstí máme skvělé sousedy. Více fotografií Dominky naleznete v rubrice fotogalerie.


Máme nové štěňátko!

17.11.2005

Máme nové štěňátko! Už je to tak! Od naší kamarádky,chovatelky paní Ivy Králové jsme si z Ostravy domů přivezli 7 týdenní holčičku erdelteriéra. Jmenuje se Dominica Delia Adia Avi. Je krásná, nebojácná a naše psí holky i my jsme z ní celí paf!!!


Eminka

1.8.2005

Eminka Emince je jedenáct let a diagnóza ošklivá - selhání ledvin. Ještě bojujeme jak lvice, každý den na kapačky, pan doktor říká, že i když každý pejsek na něco musí odejít, musí dostat ještě šanci, ale ledviny se nám už nastartovat nepodařilo.Eminky srdíčko se zastavilo - v ten moment - laskavou euthanazií, provedenou doma, byli jsme u ní všichni. Emča si nás hlídá - už napořád - pod tou nejvyšší třešní na zahradě. A mně se stýská.


Národní výstava Mladá Boleslav

23.7.2005

Národní výstava Mladá Boleslav Od rozhodčí pí. Jandové Katy dostává titul V2, Res. CAC. Taky se na výstavu přijela podívat Hanka Čtyroká, a tak Katy předvádí. Tentokrát bych to totiž nestihla, protože vystavuji i naší Jack Russell teriérku a jdou úplně ve stejnou dobu, ovšem do různých kruhů k různým rozhodčím. S Kokeškou opět vyhrávám.


Beskydy - už skoro doma

17.7.2005

Beskydy - už skoro doma A přestávka na vyvenčení máme před sebou ještě cca 500km. Tak jen rychlá momentka. A zase do auta.


Okénko auta a Vysoké Tatry

16.7.2005

Okénko auta a Vysoké Tatry Vysoké Tatry nás lákají, když pod nimi projíždíme zpět domů, ale zároveň se s námi i loučí. Spěcháme domů.


Slovensko a Speciálka v Košicích

15.7.2005

Slovensko a Speciálka v Košicích Vyrážíme na 10 hodinovou cestu za Speciální výstavou do Košic. Vystavujeme naší Katy, ale už pod jménem slovenského majitele, který by rád po Katy fenku, ale v Čechách nám nemohou uznat chovnost kvůli středně vysokému stupni DKK. Proto na Slovensku i uchovňujeme a z výstavy si odnášíme od ing. Kanáse ocenění Výborná 2. Naše Jack Russell teriérka Koki opět perlí a stává se Vítězem speciální výstavy. Na Slovensku je nám fajn, ach ty krásné Tatry, ovšem si je užíváme jen z oken auta protože máme na spěch. Doma na nás čeká zbytek naší smečky Linda s Eminkou. Sice nám je hlídá naše kamarádka, dokonce u nás i spí, ale už abychom byli doma.


Mezinárodní výstava Litoměřice

2.5.2005

Mezinárodní výstava Litoměřice Opět vystavuji své dvě své fenky, ale už různých plemen. Erdelteriérka Katy mi dělá velkou radost, když si odnáší tituly: Res. CAC, Res. CACIB od p. rozhodčího MUDr. Philippa. Poráží nás jen německá fenka. A ke stejnému rohodčímu a do stejného kruhu nastupuji i s naší Jack Russell teriérkou California Dream Bohemia Platina (Kokeškou)a dostáváme od stejného rozhodčího ve třídě mladých CAJC a BOB - Vítěz plemene! Obrovský úspěch!


Mezinárodní výstava Mladá Boleslav

4.9.2004

Mezinárodní výstava Mladá Boleslav Z mezinárodní výstavy v Boleslavi si Katy odnáší od rozhodčího MUDr. Toma Philippa titul Res.CAC.


Katy a Kokeška

17.8.2004

Katy a Kokeška Při hrách je Katy neuvěřitelně něžná a Kokeška drzá.


Jak se hlídají Šípkové Růženky

16.8.2004

Jak se hlídají Šípkové Růženky Asi takhle! Nesmí pípnout ptáček, spadnout jablko ze stromu. Jsme na stráži. A Vy se taky jen tiše dívejte.


Rozrostli jsme se

15.8.2004

Rozrostli jsme se Velká událost, rozhodli jsme, že se opět rozrosteme, ale tentokráte o malého pejska, tedy psí holčičku plemene Jack Russell teriér. A tak řízením osudu a náhod k nám přibyla kouzelná holčička California Dream Bohemia Platina, naše Kokeška.


Mezinárodní výstava Praha

2.6.2004

Katy si od rozhodčího MUDr. Philippa odnáší titul V2, Res. CAC.


Mezinárodní výstava Litoměřice

22.5.2004

Rozhodčí Mgr. Zusková, titul V2, Res. CAC, Res. CACIB pro naší Katy. Jsme spokojení.


Mezinárodní výstava České Budějovice

24.4.2004

U německého rozhodčího pana Jungbluta vyhrává Katy na plné čáře a odnáší si titul V1, CAC, CACIB. Vítězství si opravdu užíváme. Po dvou letech, kdy zde Budějovice vyhrála naše Linda, vyhrává opět naše Katy! Vše pod taktovkou ing.Haničky Čtyroké, naší kamarádky a handlerky.


Mezinárodní výstava Brno

7.2.2004

A hurá na mezinárodku do Brna! Katálka už pomalu dospěla a rok zahajuje v mezitřídě, kde jí rozhodčí pí. Jandová zadává titul V1, CAC a přidává ještě Res. CACIB. Předvádí Anička Brettschneiderová a my jsme radostí bez sebe.


Zbytek roku už výstavně vypouštíme

1.10.2003

Rekonstruujeme vnitřky domku, kam jsme se z Prahy přestěhovali a tak máme víkendy vyplněné. Našim holkám pejskovým ale výstavy vůbec nechybí. Nejlépe je jim stejně na procházkách po polích a v lese.


Mezinárodní výstava Mladá Boleslav

6.9.2003

Rozhodčí pí. Dolejšová, Výborná 2. Katy si předvádím sama a jí to vůbec nebaví. Je odporné vedro, v hale na omdlení a na řadu jsme přišly až v půl třetí odpoledne, takže jsme v kruhu spaly, myslím, obě!


Národní výstava Mladá Boleslav

26.7.2003

U rozhodčí pí. Tiché Katy vyhrává třídu mladých, získává titul V1, CAJC a Linda si odnáší titul V1, CAC, Národní vítěz. Tentokrát předvádí má kolegyně a kamarádka z klubu Simona Hošková. Radost veliká, důstojné rozloučení Lindy s výstavní kariérou. Už nastupuje mládí v podobě Katy. Poprvé si holky kompletně výstavně upravuji sama. Už je na čase. Bydlíme mimo Prahu a časově už bylo velmi náročné pro Hanku dojíždět k nám na stříhání.


Mezinárodní výstava Praha

14.6.2003

Ze třídy mladých si Katy opět odnáší druhé místo a ocenění výborná (rozhodčí pí. Hrabáková).


Mezinárodní výstava Litoměřice

24.5.2003

Poprvé na výstavě vystavuji dva psy. Tedy samozřejmě je vodí naše kamarádka Hanka. Katy je na své první výstavě a ztřídy mladých si odnáší ocenění V2, poráží ji sestřička Viktorie. Linda si ze třídy šampionů odnáší titul V1, CAC.


Klubová výstava airedale teriérů Praha

6.10.2002

Jdeme to s Lindou ještě zkusit, ale kdeže jsou krásné chlupy na jejích nohou. Má je na svědomí naše malá Katy! Temperamentní štěňátko věčně visící Lindě na nohou. Ale titul V1, CAC nás od rozhodčí pí. Jandové potěšil.


High Flyer´s Kittyhawk - naše nová holčička Katy

15.6.2002

V červnu je u nás hodně radosti. Naše Irinka Klosová nám z Holandska přiváží sedmitýdenní erdelí holčičku z chovatelské stanice pana Alberse High Flyer´s a jmenuje se Kittyhawk. Zkrátka naše Katy, Kačenka. Má už nekupírovaný ocásek, tak si na něj trochu zvykáme. Linda i naše nejstarší erdelka Eminka štěňátko okamžitě adoptují a my už máme krásnou smečku tří erdelek.


Výcvik a Linda Vondra

2.3.2002

Vystavování Lindy už lehce vypouštíme. Výstavy ji už moc nebaví, tak cvičíme. Tedy cvičily jsme celou dobu, ale teď intenzívněji. To jí moc baví hlavně obrana. Je skvělá učenlivá, sebevědomá a nebojácná. Už si na cvičáku vysloužila respekt a u ovčáčkářů napravila reputaci erdelům. Na cvičák jezdíme každou neděli, je tam příjemná parta lidí. Už se i navzájem navštěvujeme, pejskaříme, společně slavíme úspěchy, atd. Dokonce jedeme se cvičákem na závody. Sice končíme jako poslední, zkazila jsem jí vše, co jsem mohla, stáhla ji z prvního lomu na stopě, při poslušnosti jsem na ni mluvila více než je přípustné, při revíru jsem jí dovolila odběhnout stánek s buřty, ale při obraně sklízíme obrovský potlesk. Linda si totiž při náskoku na figuranta nepřibržďuje. Letí vzduchem a zakusuje se přímo do rukávu. Opět jsme středem zájmu stran Lindiného sebevědomí, vyrovnanosti, radosti z práce a naprosté oddanosti a já - stran své nešikovnosti.


Šampion Šampionů

31.12.2001

Vzhledem k výstavním výsledkům přihlašuji Lindu do soutěže Šampion šampionů. A je nominována! V únoru následujícího roku si z Brna odvážíme krásný velký pohár a titul Šampion šampionů - 5. místo v teriérech. Vrchol naší výstavní kariéry.


Nejúspěšnější výstavní fena Airedale terrier klubu ČR

12.12.2001

Nejúspěšnější výstavní fena Airedale terrier klubu ČR V prestižní soutěži naše klubu o Nejúspěšnější výstavní fenu ATK roku 2001 Linda vyhrává, je první!


MV České Budějovice

13.10.2001

Linda Vondra, V1, CAC, CACIB, BOB - naše druhé vítězství plemene!


MV Mladá Boleslav

8.9.2001

Linda Vondra, V2, Res. CAC, Res. CACIB, rozhodčí p. Tománek.


Bez psů se nevdávám!

7.7.2001

Po patnáctiletém soužití na psí knížku, jsme se s pánečkem rozhodli, že se vezmeme. Hezky doma, na zahradě i s obřadem. Proč? Protože bez svých psů se zkrátka nevdám, do obřadní síně by je u nás na vsi jaksi nepustili a stejně bychom se tam všichni nevešli. Svatbu jsme pojali i s kapelou ve stylu country, protože můj manžel je starý kotlíkář. Přijelo hodně přátel a známých, a tak to s námi prožilo cca 80 lidiček a asi patnáctka pejdů různých plemen.


MV Brno

30.6.2001

Trochu s komplikacemi neb nám cestou jaksi došel benzín a tlačíme k pumpě. Ale nakonec vše stíháme a Linda si opět odnáší titul nejvyšší, V1, CAC, CACIB od rozhodčí pí. Letáčkové.


Český šampion

20.6.2001

Lindě je potvrzen titul Český šampion.


MV Litoměřice - náš velký den

26.5.2001

Linda Vondra, V1, CAC, CACIB, BOB, rozhodčí pí. Jandová. Linda se stává poprvé vítězkou plemene a to ještě není konec. S titulem BOB postupuje s Hankou do závěrečných soutěží a pí. rozhodčí Hrabáková ji staví na 1. místo v celé skupině teriérů. Linda má titul BIG - nejlepší teriér výstavy!


MV České Budějovice

28.4.2001

Linda Vondra, V1, CAC, CACIB, rozhodčí pí. Tichá. Hanka precizně předvádí a vezeme si domů první pohár za CACIB.


MV Brno

3.2.2001

Linda Vondra, V1, CAC, rozhodčí pí Hrabáková. Předvádím já a Lindu to zkrátka se mnou v kruhu nebaví a i když se paní rozhodčí moc líbí, na CACIB ani reservní to není. Naši handlerku Hanku máme v lázních.


Klubová výstava Praha

7.10.2000

V1, CAC, rozhodčí Mgr. Zuzková. Lindu už předvádí naše kamarádka ing. Hanka Čtyroká a já už jen asistuji za kruhem. Od této výstavy už Lindu téměř vždy, až na pár výjimek předvádí a po celou dobu upravuje ing. Hanka Čtyroká. Precizně a naprosto profesionálně. Hanko, ještě jednou moc velké děkuji!


MV Mladá Boleslav

2.9.2000

V1, CAC, Res. CACIB, rozhodčí MUDr. Tom Philipp. Poráží nás jen polská fenka ze třídy šampiónů.


MV Brno

4.7.2000

Mezitřída, V1, CAC, rozhodčí p. Nesvadba (Rakousko). Linda splnila podmínky pro zadání titulu Junior šampion ČR.


MV České Budějovice

29.4.2000

Tř. mladých, V1, CAJC, rozhodčí pí. Hrabáková


Linda Vondra zahajuje svou výstavní kariéru

5.2.2000

MV Brno, tř. mladých, V1, CAJC, rozhodčí ing. Hejčová. Krásný pocit z prvního vítězství.


0.0.0000


Sixi Hawk
Dana Švábová
Radenická 102
Všejany – Vanovice
29443 Czech Republic

Sixi Hawk 2006 || designed by JonDebil => best worker of xscz.net